Responsive image

Ashwagandha (Withania somnifera)

 

BIAŁY KORZEŃ (BIO)

            Ashwagandha (Witania ospała) to zimozielony, rozgałęziony krzew wyrastający na wysokość do 2 metrów, o liściach ogonkowych i gałęziach pokrytych szarawym meszkiem. Owocem jest drobna czerwona jagoda z żółtymi nasionami, otoczona rozdętym papierowatym kielichem kwiatowym. Witania rośnie dziko w poszyciu w Afryce i rejonie śródziemnomorskim, na obszarze Małej Azji, poczynając od Indii, w których jest uprawiana na dużą skalę. Na Zachodzie czasem jest spotykana w ogrodowych zielnikach. 

Surowcem zielarskim jest korzeń Witanii (Withaniae radix) pozyskiwany głównie z tradycyjnych upraw użytkowych oraz ekologicznych(BIO)* rzadziej z ozdobnych. Podstawowe substancje czynne korzenia Witanii to steroidowe laktony zwane witanolidami (m.in. zawierające witaferynę A) oraz sitoindozydy. Ponadto alkaloidy - głównie witasomninę i acetylosteryloglukozydy, fitosterole, fenolokwasy i kumaryny. Oprócz tego Ashwagandha posiada w składzie wyjątkowo dużą ilość żelaza. 

Ashwagandha jest  najbardziej popularnym  produktem stosowanym w Indiach. Z korzenia witanii produkuje się bardzo wiele produktów spożywczych i kosmetycznych jak kapsułki, papki, herbaty, nalewki, oleje, szampony czy żele pod prysznic.

Produkt znany też jako Koński korzeń, Jagoda nasienna, Zimowa czereśnia, Indian ginseng (indyjski Żeń-szeń), Śpioszyn lekarski.

*BIO - produkt z rolnictwa ekologicznego 

*BDIH - produkt poddany kontroli na zawartość metali ciężkich (przebadany laboratoryjnie)

 

 POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic       

Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, jak zażywać, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czysty mielony korzeń, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, kapsułki, cena, sklep i gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian, certyfikat, uprawa ekologiczna BIO.

Literatura: informacja w dziale "Katalog"

 


Opinia: Anna                                                      

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-07-12 o 16:40

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Kleo                                                       

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-09-26 o 10:39

Polecam  
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Marek                                                       

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2020-01-15 o 11:41

Polecam  
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl