Responsive image

Gurmar (Gymnema sylvestre)

 

  "NISZCZYCIEL CUKRU" (WILD)

     Gurmar jest rośliną drzewiastą podobną do winorośli, która pnie się po drzewach i krzewach w górach Ghatach Zachodnich w południowych Indiach oraz na zachód od nich, na obszarze otaczającym miasto Goa. Surowcem stosowanym w Ajurwedzie jest liść i korzeń. Zyskał on nazwę "niszczyciel cukru" ponieważ w starożytności zaobserwowano, że przeżucie kilku liści gurmaru tłumi smak cukru, tzn. sprawia, iż potrawy słodkie tracą swój słodki smak i wydają się być zupełnie pozbawione smaku.

Liście Gurmaru zawierają triterpenoidowe saponiny, chlorofil i aminokwasy (kwasy organiczne). Ważną substancją czynną w gurmarze jest kwas organiczny zwany kwasem gymnemicznym lub gymnemowym. Składa się on z cząsteczek, których układ atomów przypomina układ występujący w cząsteczkach glukozy. W Indiach produkuje się wiele produktów zawierających w składzie Gymnema sylvestre jak herbaty, papki, kapsułki i tabletki.

 

Produkt znany też jako Gurmari, Meshashringi.

 

 POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

ZAPRASZAMY DO SKLEPU

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic     

 

Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, jak zażywać, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czyste mielone liście, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, kapsułki, cena, sklep i gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian, certyfikat.

Literatura: informacja w dziale "Katalog"

  


Opinia: Zenon                                                      

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2018-12-05 o 11:56

Polecam
Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

 


Opinia: Maria                                                        

Typ: Pozytywny

Data dodania: 2019-03-23 o 10:19

Polecam 

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Obsługa klienta  
Koszt wysyłki 

  


 

 


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl