Responsive image

Diabelski pazur (Harpagophytum procumbens)

 

     

 

 

 

 

 

 

ROŚLINA Z PUSTYNI KALAHARI (WILD)

Diabelski pazur nazywany też przez niektórych Diabelskim szponem jest rośliną występującą na półpustynnych sawannach południowej Afryki oraz na Madagaskarze. Jest to roślina wieloletnia o spichrzowych, bulwiastych, bocznych korzeniach i płożącej łodydze długości do 150 cm. Liście ma małe, a kwiaty purpurowoczerwone, pojedyńcze, z żółtym środkiem, usytuowane w kątach liści. Można ją zobaczyć tylko wtedy gdy na pustyni Kalahari występują opady deszczu, a gdy przez wiele miesięcy trwa susza roślina ta żyje dzięki swoim długim korzeniom. Surowcem jest bulwiasty korzeń (Harpagophyti radix). Wykopuje się go po przekwitnięciu roślin w okresie spoczynku. Następnie oczyszcza, kroi na drobne części, suszy w warunkach naturalnych w miejscach zacienionych i przewiewnych. Surowiec pozyskuje się ze stanu naturalnego i po wysuszeniu przeznacza na wywary, maści, proszki i nalewki.

Podstawowe substancje czynne to gorzkie irydoidy, jak harpagozyd, harpagid i prokumbid. Dodatkowo jeszcze zawiera flawonoidycukry, sterole, glikozydy triterpenowekwasy fenolowe, tłuszczowe i wosk. Z korzenia produkuje się herbaty, papki, tabletki, kapsułki, płyny i maści.

Produkt znany też jako Czarci pazur, Hakorośl rozesłana, Harpagofytum.

 

POLECAMY PRODUKTY DZIKO ROSNĄCE(WILD) ORAZ EKOLOGICZNE(BIO)

Masz pytania dotyczące naszego produktu ? Zadzwoń tel. 501494871

 

 ZAPRASZAMY DO SKLEPU  

 

  Dieta     tutaj mozesz zamowic   

Inne zastosowanie, właściwości odżywcze, działanie, jak zażywać, cechy produktu ziołowego, suplementu diety, preparatu naturalnego, herbaty, zioła, dawkowanie, sposób użycia,  jak stosować proszek do jedzenia, czysty mielony korzeń, żywność, napar z proszku, odwar, ekstrakt, kapsułki, cena, sklep i gdzie kupić, opinie, substancje i związki czynne, bez konserwantów i sztucznych barwników, Ajurweda i receptury ajurwedyjskie, dla wegan i wegetarian, certyfikat.

Literatura: informacja w dziale "Katalog"


Kontakt

Firma "Feng-Luka"
ul. Robotnicza 3,
72-100 Goleniów
Masz Pytania? Zadzwoń:
tel. 91 418 32 99, 501 494 871
tel. kom. 508 35 48 67 (pon-sob. 9-18),
* POMAGAMY WAM OD 1997 ROKU *

Pliki cookie pozwalają nam oferować nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz korzystanie z plików cookie.  Zgoda  


REGULAMIN       PROMOCJE       DOSTAWA      POLITYKA PRYWATNOŚCI      INFOLINIA 508 354 867 (pon-sob. 9-18) lub jiaogulan@jiaogulan.pl